SON DAKİKA

2017 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Mülakatlar ne zaman yapılacak?


Ekonomi 29 Mart 2017 - Çarşamba, Saat: 16:10
Haber 1285 kere okundu.2017 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Mülakatlar ne zaman yapılacak?
2017 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı! Mülakatlar ne zaman yapılacak?
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ve tarihleri konusundaki meraklı bekleyiş sona erdi. 15-21 Mart tarihlerinde yapılan başvuruların ardından dün açıklanması beklenen sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri, bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesine giren adaylar sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ve tarihleri bilgisine ulaşabiliyor. Sözlü mülakatlarda 60 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacak ve tercih yapabilecekler.

2017 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. 15 Temmuz sonrasında FETÖ bağlantısı tespit edilenlerin devlet kadrolarından temizlenmesinin ardından özellikle eğitim alanında öğretmen açığı ortaya çıkmıştı. MEB bu açığı sözleşmeli öğretmen alımı yaparak kapatmaya çalışıyor. Adayların 15-21 Mart tarihleri arasında yaptığı ön başvuru işlemlerinin ardından sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ve tarihleri merakla bekleniyordu. MEB, bu duyurunun 27 Mart’ta yapılacağını açıklamıştı. Ancak dün sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklaması bekleyen adaylar bekledikleri sonuçları öğrenemedi. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sonuçları bugün adaylarla paylaşıldı. Şimdi adaylar MEB’in internet sitesinden bu konuda sorgulamalarını yapabiliyorlar. Peki sözleşmeli öğretmenlik süreci nasıl devam edecek? İşte detaylar…

Mülakat yerleri ve tarihleri açıklandı

Öğretmen ataması için mülakata hak kazananlar belli oldu. Mülakat tarihleri Milli eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlandı.

Sözlü mülakat yerleri ve tarihlerini öğrenmek için tıklayın

KURCALA EKİBİNDEN GÜLDÜREN MEMUR HİKAYELERİ

20 bin öğretmen istihdam edilecek

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik kapsamında 20 bin 127 personel istihdam edecek. Ön başvuru yapan adaylar KPSSP10 ve KPSSP121 puan türlerine göre sıralanacak ve buna sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarına çağırılacak. Sıralama en yüksek puana sahip olan adaydan başlayacak ve en düşüğe doğru devam edecek. Sözlü mülakatlara istihdam edilecek personel sayısının 3 katı kadar aday çapırılacak. Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri “http://mebbis.meb.gov.tr” ve “http://ikgm.meb.gov.tr” adreslerinden adayların erişimine açılacak.

Sözlü mülakattan en az kaç puan almak gerekiyor?

Sözlü mülakata girecek adayların bu sınav aldıkları puanlar Sözlü Sınav Sonuç Ekranı’na işlenecek ve 60 ile üzerinde puan alan adaylar başarılı sayılacak. Bu adaylar tercih döneminde tercihlerini yapacak ve yerleştirilmeyi bekleyecekler. Mülakatların ardından önce itiraz dönemi gerçekleşecek. Ardından haziran ayında tercih işlemlerinin yapılması bekleniyor. Bu kapsamda atanan öğretmenler yaz tatili boyunca oryantasyon eğitimine tabi tutulacak ve eylül ayında yeni öğretim döneminde görevlerine başlayacaklar.

Sözleşmeli öğretmen ataması taban puan ve kontenjan listesiHabere Yorum Gönder

Habere yorum yapın, sesinizi duyurun
* T.C. yasalarına aykırı, kin, nefret, hakaret, suç unsuru içeren yorumlar yayınlanmayacaktır!BENZER HABERLER

SON YORUMLAR

TİKA’dan Türk-Macar ortak sanatına destek
YORUMMacarlar'da aslında Türklere çok benziyor. Ne de olsa bir zamanlar dünyanın en büyük devletiydik. - Olcay Orçun

Süleyman Demirel’in ablası hayatını kaybetti!
YORUMAllah rahmet eylesin. Her canlı bir gün ölümü tadacak... - Selçuk Uygur

AK Parti’nin referandum şarkısı: TABİİ Kİ EVET
YORUMEvet çıktı bakalım neler gelecek başımıza. Millet bilmeden evet'e bastı oyları. İnş hepimiz için hayırlısı olur. - Hüseyin Koçar

İlker Başbuğ oyunu kullandı
YORUMHaber değeri çok önemli. Oy kullanmasaydı ne olurdu acaba... - İlker Koçak

Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi başladı
YORUMBu zirvelerde neler oluyor acaba. Bir sonuç çıkıyor mu? - Rahşan Koç